Syrop z melisy i tymianku , doskonały na kaszel lub letni upał

5/5 - (29 votes)

Syrop z melisy i tymianku , doskonały na kaszel lub letni upał

Syrop z melisy i tymianku , to jeden z najlepszych darów domowej apteczki . Doskonale leczy wszelkie infekcje górnych dróg oddechowych . Dzięki melisie działa kojąco i antystresowo , a do tego jest pyszny .  Doskonały jako orzeźwiający napój latem z kostką lodu i plastrem cytryny jest najlepszym drinkiem 😉 Polecam własne syropy ich wyrób jest prosty ,a korzyści płynące z tych butelek są po prostu nieocenione . 

składniki :
  • 2 reklamówki , luźno wrzuconych , świeżych gałązek melisy
  • 3 duże pęczki świeżego tymianku
  • 5 l wody
  • 4 kg cukru
  • 2 opakowania kwasku cytrynowego po 20 g

Melisę i tymianek najlepiej zbierać wieczorem po słonecznym dniu  , kiedy są pachnące i suche . Wodę wlewamy do garnka i doprowadzamy do wrzenia . Wrzątek zestawiamy z gazu , dodajemy kwasek cytrynowy i zioła ( melisę i tymianek ) . Mieszamy . Nakrywamy pokrywką i odstawiamy w chłodne miejsce na 48 godzin . Pamiętajcie żeby mieszać raz na jakiś czas . Po tym czasie odcedzamy masę zieloną , wyciskając ją dokładnie przez gazę ,żeby odzyskać jak najwięcej  aromatu .Wywar doprowadzamy do wrzenia , wsypujemy cukier , mieszamy aż się rozpuści i gotujemy jeszcze około 30 minut . Po tym czasie, gorący syrop rozlewamy do butelek i zakręcamy . Rozlewany na gorąco nie wymaga dodatkowej pasteryzacji 😉 Pyszny napój lub lekarstwo , takie zdrowe dwa w jednym 😉 Smacznego !

 

Odwiedź nas także tu:

1 thought on “Syrop z melisy i tymianku , doskonały na kaszel lub letni upał”

  1. U nas na wsi odkryłam całe połacie dziko rosnącego tymianku. jest tak aromatyczny! Bardzo dziękuję za inspirację, nie wiem dlaczego nie wpadłam, że przecież można zrobić syrop tymiankowy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *