Pstrąg po Wenecku , prosta pieczona ryba

Rate this post

Pstrąg po Wenecku , prosta pieczona ryba

Ryby są pyszne i zdrowe , choć ja osobiście wolę je łowić niż jeść;) Moi chłopcy uwielbiają pstrąga , szczególnie tego najprostszego , pieczonego z dodatkiem masła i octu jabłkowego . Obowiązkowo nadziewany koprem , czosnkiem  i tłuczonym pieprzem . Wyśmienite danie , szybkie w przygotowaniu i dobre na każdy dzień . Z dowolnymi dodatkami tworzy wystawny obiad , eleganckiego grilla lub pyszną kolację 😉 Polecam !

Składniki na 4 osoby :
  • 4 średniej wielkości pstrągi
  • 1 kostka masła
  • pęczek koperku
  • 2 łyżeczki octu jabłkowego
  • 1 łyżeczka tłuczonego ,czarnego pieprzu
  • sól do smaku
  • 5 ząbków czosnku

Pstrągi oczyszczamy z łusek . W sklepach są zazwyczaj patroszone i nie wymagają tej czynności 😉 I dobrze to nie jest najmilsze i najbardziej pachnące zajęcie na popołudnie 😉 Płukamy , osuszamy papierowym ręcznikiem . Kostkę masła przecinamy na pół . Jedną połówkę zużywamy do przyrządzenia ryb, a drugą do sosu. Nacinamy każdą rybę w poprzek z obu stron , solimy . Do środka każdej ryby wkładamy tłuczony pieprz, po jednym wyciśniętym praską ząbku czosnku , kilka gałązek kopru i masło .

Piekarnik rozgrzewamy do 180 C . Do gorącego wkładamy ryby położone na ruszcie ,żeby był obieg powietrza ,co powoduje że się pieką , a nie duszą . Pieczemy do momentu aż się ładnie zrumienią , około 15 minut , ale dokładny czas zależy od wielkości -wagi użytych ryb . Pozostałe masło roztapiamy , dodajemy do niego ocet jabłkowy i wyciśnięty ząbek czosnku . Mieszamy . Upieczone gorące ryby polewamy sosem z masła i serwujemy na gorąco . Smacznego !

Odwiedź nas także tu:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *